100 lat niepodległości

Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę - 11 listopada

W dzisiejszych czasach trudno zachować polityczną neutralność, szczególnie w kwestiach takich jak ta. Ale niepodległość świętuje i celebruje każdy, niezależnie od przekonań.

Moim sposobem na świętowanie tego, że umownie 100 lat temu Polska po latach niewoli stała się na powrót oficjalnie państwem, jest udział w konkursie zorganizowanym z tej okazji przez Royal-Stone.

Moja praca to broszka w polskich barwach narodowych z odrobiną stali, stworzona na kształt tradycyjnego kotylionu. Promyczków miało być 100, jak 100 lat polskiej niepodległości, ale kiedy przyszedł mi do głowy pomysł z falbanką z koralików, zmieniłam projekt; promyczków jest więc równo 50. Czerwony kaboszon w środku wraz z promyczkami ma przedstawiać wschodzące słońce - symbolizuje to nadzieję; to, że Polska dopiero odtwarza się i tworzy na nowo. :)

Mam nadzieję, że moja prosta, ale nieoczywista forma Wam się podoba. :)

***

Anniversary of regaining independence by Poland - 11th of November

Nowadays it is difficult to maintain political neutrality, especially in matters such as this. But everyone, regardless of their convictions, will celebrate their country's independence.

My way of celebrating the fact that (by convention) a 100 years ago Poland became a country again after years of dependence is participating in a contest organised by Royal-Stone to mark this occasion.

My work is a brooch in Polish national colours, with a touch of grey steel, shaped like a traditional decorative rosette (or favour). I intended to make a hundred sun rays to match the hundred years of independence, but once I came up with the idea of a beaded ruffle, I changed my design, and thus there are only 50 rays. The red cabochon in the middle, together with the rays, is supposed to represent a rising sun - symbolising hope, and that Poland is only at the beginning of its new age. :)

I hope that the simple yet fancy form will be to your liking. :) 
Komentarze

  1. Falbanka robi całą robotę, jest świetna! Dobrze, że intuicja podpowiedziała Ci tę zmianę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki :) W kwestiach koralikowych intuicja zwykle wygrywa no i zwykle ma rację!

      Usuń

Prześlij komentarz