Dwie muszle w dwóch różnych odsłonach

Na dziś: robótki na zamówienie

Słowo o tym wisiorze z niezwykłą, wklęsłą muszlą z zaklętymi w niej perłami: kocham platynowe koraliki!
***
A word on this pendant with this unusual, concave shell with pearls held at the moment of their birth: I just love platinum-coloured beads!

I jeszcze coś o tej połyskującej zielono-fioletową tęczą muszli i jej użyciu: proste okręgi+wachlarz= nie-prosty efekt. Wygląda trochę jak półsłońce, trochę jak maska, trochę jak coś innego...
Ten wisior zgłaszam na wyzwanie KK, w którym tym razem tematem jest celtycka (konkretnie irlandzka) bogini Cliodhna (albo Cliona, Cleena). Wisior ten mógłby kojarzyć się z nią właśnie z trzech powodów:
a) w jednej z werjsi Cliodhna jest królową wróżek ze wzgórz, a wisior ma barwy ziemi połączone z jakby magicznym poblaskiem (no i ta zieleń- jakby staroirlandzka ;-) )
b) w innej wersji Cliodhna ma 3 ptaki, które zjadają jabłka z drzewa w innym świecie, a mój wisior zdecydowanie nadawałby się na ilustrację pozaziemskiego jabłka
c) Cliodhna była uznawana za boginię śmierci i zaświatów, a innymi razy za boginię  piękności. Taka jakaś mroczność i metaliczność kolorów mojego wisiora odpowiada pierwszej wersji, a jego zamierzona uroda- drugiej.
***
And a bit about this shell glistening with green-purple rainbow: simple rounds+a bit of a fan= and un-simple effect. It looks a bit like half-sun, a bit like a mask, and a bit like something else...


Komentarze

 1. oba wisiory są przepiękne, ten konkursowy naprawdę godny bogini : )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki bardzo :) Twoje ptaki też są niewiarygodne! :)

   Usuń
 2. Wisiory są cudowne!!!! Oba nadają się na wyzwanie do KK. Zasługują na nagrodę!!!! Prawdziwy talent ujawnia się w kolejnych wisiorach!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za kolejny komentarz :) takim dopingiem będzie tylko coraz lepiej!

   Usuń
 3. Bardzo ładny wisior, i ten pomysł wykorzystania do niego muszli jest super.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz