Wyszukiwarka:

wtorek, 29 marca 2016

Starożytny Egipt

Z kilkudniowym opóźnieniem względem publikacji konkursowego albumu pragnę pokazać Wam moje zgłoszenia. :)

Pozwolę sobie zacząć od tego mniejszego, skromniejszego, ale z którego jestem nie mniej zadowolona:

Oto zestaw koralikowy w barwach złota i ciemnego, metalicznego granatu.


A teraz czas na gwóźdź programu, moją ostatnią dumę, ale najpierw dość krótka relacja fotograficzna z procesu twórczego:
Tutaj dobrałam już materiały, zabarwiłam podkład (choć kiepsko, nie polecam skrótu w postaci farby w spreju) i wycięłam niektóre elementy...


Etap wyszywania umknął aparatowi, zdążyłam natomiast uwiecznić moment odcinania nadmiaru złotej syntetycznej skótki, którą podklejałam i podszywałam tył...


Etap ostatni: wykańczanie poprzez podszycie całości skórą za pomocą koralików i ściegu murkowego (brick stitch)...A tu sama praca; uzyskanie z moim sprzętem i moimi warunkami jako-takich zdjęć tego cudactwa było nie lada gimnastyką i sprawdzianem kreatywności...
Wężyk skomponowany z różnych odcieni złotych koralików to opaska na szczupłą rączkę (26-28 cm), zapinana na gumeczki + haftki.
Starożytnoegipski wąż może wić się na współczesnej ręce ;-)


Tu link do zdjęcia w albumie Royal-Stone, gdzie do 7.04.2016. można lajkami głosować na moją pracę w głosowaniu publiczności:
 Jak dotąd zebrałam ponad 300 głosów, co zarówno zaaferowało i zaskoczyło mnie, jak i ucieszyło! Jeszcze chyba nigdy żadna z moich prac nie zwróciła takiej uwagi! Dziękuję każdemu, kto kliknął "Lubię to!" :)

10 komentarzy:

 1. Prawdziwe cudeńka powstają w Pani rękach. Ten "skromny" komplet jest uroczy, a bransoletka powaliła wszystkich swoim pięknem, wzorem, wykonaniem! Szczęki nie mogłam pozbierać z wrażenia i zachwytu:))) Trzymam kciuki za zasłużony sukces!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za tę opinię! Aż chcę się szyć :)

   Usuń
 2. Wonderful snake bracelet!
  Greetings,
  -Eva Maria

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podoba ta wężowa. Piękna praca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Absolutnie genialna! Mam nadzieję, że będzie podium!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jejku, dzięki! To ogromnie miłe słyszeć (przeczytać) coś takiego od swojego mistrza (nie wiem, czy już gdzieś kiedyś czegoś takiego Ci odpowiadałam ;-) )!

   Usuń
  2. Usłyszeć od tak utalentowanej osoby, że jest się jej mistrzem WOW! Dzisiaj nie śpię :)

   Usuń
  3. Cóż za zwrot słodkościowy, obie zaraz cukrzycy dostaniemy ;-) Niemniej -- kłaniam nisko i jeszcze raz dziękuję memu twórczemu wzorcowi :D

   Usuń